Bleskové záplavy na Zlínsku: Co dělat když vám auto “plave”?

Dnešní odpolední bouřky způsobily ve Zlínském kraji komplikace v dopravě. Kvůli zaplavení vodou a bahnem byla s omezením průjezdná silnice I/49 poblíž nákupního centra Centro Zlín ve Zlíně-Malenovicích a stejná silnice v sousedních Otrokovicích. Hasiči kvůli počasí vyjížděli ve Zlínském kraji téměř k 40 událostem, většinou na Zlínsku.

POJISTKU AUTA NA ŽIVLY KLIENTI ČASTO OPOMÍJEJÍ 💧⚡🚗

Většina klientů v rámci pojistky řeší mít pojištěný dům proti povodni a záplavě, obzvlášť je-li v povodňové oblasti. Málokdo však myslí na to, že i přívalový déšť nám může poničit další majetek. Mám na mysli právě auto. Velká klientů část klientů se v pojištění auta na živly nesoustředí snad z toho důvodu, že “jim se to přece stát nemůže.”

Jako klient tedy buď chcete jen povinné ručení nebo u novějších aut i kompletní havarijní pojištění. Ano, ideální je mít obojí, v tom případě máte živelné pohromy ve smlouvě zahranuté. Avšak většina majitelů aut střední třídy havarijní pojištění nemá. Berou jako nutné zlo udělat si povinné ručení a k tomu si většinou přidají buď pojištění čelního skla nebo střetu se zvěří. Že vám ale zaparkované auto doslova uplave před domem, tak jak se stalo dnes, tak tyto škody bohužel pojišťovna z povinného ručení nehradí.

Právě proto doporučuji také připojištění na živelné pohromy vozidla. To zahrnuje kromě povodně a záplavy také požár, kroupy, vichřice, pád stromů nebo tornáda. Stojí to mnohem méně než celkové havarijní pojištění. 

Nezapomínejte tedy ve smlouvách i na toto připojištění. Když se vám taková věc stane, mnohokrát se vám to vrátí. Škody tohoto typu jsou v poslední době bohužel čím dál častější. Vzpomeňme si například na rok 2021 s tornádem na jižní Moravě.

Vydáno dne: 23.5.

Použité zdroje: ilustrační foto – HZS ZLK

Potřebujete pomoct s financemi nebo jen konzultací? Napište mi.

* – povinné pole

Sdílet na sociálních sítích

Facebook
Twitter
LinkedIn